AKTUALNOŚCI

"Analiza opakowań przy użyciu Mikroskopii Ramana i oprogramowania Layers": webinarium na żywo – 06.12.2022

29.11.2022r

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium zorganizowanym przez firmę HORIBA Scientific w dniu 06 grudnia 2022 roku o godzinie 16:00 CET.

Podczas tego webinarium dowiedzą się Państwo, jak nowy Plan Działań na rzecz Gospodarki o obiegu zamkniętym wpłynie na projektowanie przyszłych opakowań i zarządzanie odpadami. Dowiedzą się Państwo, w jaki sposób spektroskopia/mikroskopia Ramana może być doskonałym narzędziem do sprostania tym nowym wyzwaniom. Materiały opakowaniowe stosowane w przemyśle spożywczym i/lub farmaceutycznym mają złożone struktury wielowarstwowych folii polimerowych; folie te bardzo często mają grubość poniżej 100 mikronów, a warstwy takie jak klej i lakier, grubość w zakresie mikronów lub ich ułamka. Taka struktura może być "rozwiązana" przez mikroskopię Ramanowską pozwalającą na ich analizę poprzez identyfikację charakteru chemicznego i grubości każdej warstwy w trybie przekroju i/lub konfokalnego profilowania głębokościowego.

W drugiej części webinarium zobaczą Państwo na żywo, jak rozwiązania sprzętowe i programowe opracowane przez firmę HORIBA, m. in. imadło do polimerów, służące do przygotowania przekroju i przytrzymania go pod obiektywem mikroskopu, oraz aplikacja Layers, nowe narzędzie w LabSpec6, mogą uprościć i zautomatyzować analizę materiałów opakowaniowych.


Rejestracja do webinarium

dr inż. Bogusław BURAK